Jak Vybrat Vhodnou Polohovací Kancelářskou Židli pro Vaši Ergonomii


Jak vybrat vhodnou polohovací kancelářskou židli pro vaši ergonomii

Už jste se někdy cítili unavení, bolaví nebo se bolestí zad po celodenním sezení na kancelářské židli? Pokud ano, možná se vám bude hodit některá z rad, které najdete v tomto článku. Zde se budeme věnovat tomu, jak si správně vybrat polohovací kancelářskou židli, která bude pro vás ergonomická.

Vyberte si správnou výšku

Správná výška židle je klíčová pro to, abyste ve své práci byli pohodlní. Pokud je židle příliš nízká, může se vám stát, že budete muset ohýbat trup, abyste dosáhli stolu. Na druhou stranu, pokud je židle příliš vysoká, může se stát, že budete muset natáhnout nohy, abyste dosáhli země.

Jak zjistíte, zda je výška židle vhodná?

V první řadě si sedněte do židle a zkontrolujte, zda vám nohy dosahují země a zda se vaše chodidla zcela opírají o podlahu. Poté zkontrolujte, zda vám klouby kolen dosahují stejné úrovně jako vaše kyčle. Pokud jsou vaše klouby kolen níž než vaše kyčle, pak je židle příliš nízká.

Vyberte si správnou zádovou oporu

Správná zádová opora je důležitá pro správnou ergonomii. Židle by měla mít zádovou oporu, která vám bude dobře padnout do zad a bude vám poskytovat pohodlnou podporu.

Jak si vybrat správnou zádovou oporu?

Zádová opora by měla být podle vaší velikosti. Měla by být dostatečně vysoká, abyste se mohli opřít dozadu a měla by mít dostatečnou šířku, aby se vaše ramena dotýkala bočních stran zádové opory.

Vyberte si správnou výplň

Výplň židle je důležitá pro to, abyste byli pohodlní. Je třeba vybrat výplň, která je dostatečně měkká, aby se dobře přizpůsobila vaší postavě a aby poskytovala dostatečnou podporu.

Jakým typům výplně se vyhnout?

Měli byste se vyhnout výplni, která je příliš měkká nebo příliš tvrdá. Příliš měkká výplň může způsobit, že budete sedět příliš nízko a může vám způsobit bolesti zad. Příliš tvrdá výplň naopak může způsobit, že budete sedět příliš vysoko a může vám způsobit bolesti ramen.

Vyberte si správnou rotaci

Správná rotace je důležitá pro správnou ergonomii. Židle by měla mít rotační mechanizmus, který vám umožní snadno a pohodlně se otočit.

Jak vybrat správnou rotaci?

Rotační mechanizmus by měl být dostatečně kvalitní. Kvalitní rotační mechanizmus by měl být schopen snadno a pohodlně otočit vaši postavu, aniž byste museli příliš zatěžovat záda.

Vyberte si správnou oporu nohou

Správná opora nohou je důležitá pro to, abyste byli pohodlní. Židle by měla mít oporu nohou, která vám poskytne dostatečnou podporu.

Jak vybrat správnou oporu nohou?

Opora nohou by měla být dostatečně vysoká, aby se vaše nohy dotýkaly podlahy. Poté by měla mít dostatečnou šířku, abyste mohli pohodlně položit obě nohy.

Závěrem

Abyste si vybrali tu správnou polohovací kancelářskou židli, je třeba, abyste věnovali pozornost všem výše uvedeným faktorům. Správným výběrem polohovací kancelářské židle můžete dosáhnout optimálního pohodlí a správné ergonomie. Pro více informací doporučujeme navštívit stránky www.esrom.cz.

Zde je seznam výše uvedených faktorů:

  • Vyberte si správnou výšku
  • Vyberte si správnou zádovou oporu
  • Vyberte si správnou výplň
  • Vyberte si správnou rotaci
  • Vy